Henkilöstö

 

Hallitus
Oy Woikoski Ab Clas Palmberg
hallituksen puheenjohtaja, omistaja Clas Palmberg info@woikoski.fi
CEO Sari Palmberg info@woikoski.fi
laatujohtaja Marisa Palmberg +358 40 025 9294 marisa.palmberg@woikoski.fi
Johto
CEO Sari Palmberg info@woikoski.fi
laatujohtaja Marisa Palmberg +358 40 025 9294 marisa.palmberg@woikoski.fi
Oy Woikoski Ab Kari Salovaara
talousjohtaja Kari Salovaara +358 40 515 3881 kari.salovaara@woikoski.fi
tekninen johtaja Olli Bergmann +358 40 922 4266 olli.bergmann@woikoski.fi
hankinta- ja logistiikkajohtaja Jarkko Moilanen +358 40 656 5878 jarkko.moilanen@woikoski.fi
tietohallintojohtaja Teija Hölttä +358 40 517 0097 teija.holtta@woikoski.fi
myyntijohtaja Ville Mela +358 40 085 3060 ville.mela@woikoski.fi

Koko Suomi + 
alueet: Etelä-Savo, Pohjois-Savo, Pohjois-Karjalan eteläiset osat, Keski-Suomen pohjoisosat

Oy Woikoski Ab Maarit Könönen
markkinointi- ja asiakkuusjohtaja Maarit Könönen +358 40 922 4270 maarit.kononen@woikoski.fi
HR-päällikkö Laura Väänänen laura.vaananen@woikoski.fi
Myynti
myyntijohtaja Ville Mela +358 40 085 3060 ville.mela@woikoski.fi

Koko Suomi + 
alueet: Etelä-Savo, Pohjois-Savo, Pohjois-Karjalan eteläiset osat, Keski-Suomen pohjoisosat

aluemyyntipäällikkö Tarja Toivonen +358 40 575 4289 tarja.toivonen@woikoski.fi

Uusimaa, Kanta-Häme

aluemyyntipäällikkö Mika Suominen +358 40 548 2985 mika.suominen@woikoski.fi

Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

aluemyyntipäällikkö Markus Juslin +358 40 656 5997 markus.juslin@woikoski.fi

Varsinais-Suomi, Satakunta

aluemyyntipäällikkö Tuomo Rauhio +358 400 389 766 tuomo.rauhio@woikoski.fi

Keski-ja Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu, Lappi, Pohjois-Savon ja Pohjois-Karjalan pohjoisosat

aluemyyntipäällikkö Janne Kahila +358 40 656 5518 janne.kahila@woikoski.fi

Pirkanmaa, Keski-Suomi (eteläinen), Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa

Oy Woikoski Ab Juha Nykänen
Hitsaustuotepäällikkö Juha Nykänen +358 44 9760 046 juha.nykanen@woikoski.fi
Oy Woikoski Ab Hanna Tuohino
vientijohtaja Hanna Tuohino +358 40 087 6245 hanna.tuohino@woikoski.fi
Oy Woikoski Ab Daniel Egle
vientipäällikkö Daniel Egle +358 45 3467 888 daniel.egle@woikoski.fi
myyntipäällikkö, jälleenmyynti Päivi Lanki +358 40 715 1436 paivi.lanki@woikoski.fi
aluemyyjä, jälleenmyynti Helena Niemelin +358 40 6565 913 helena.niemelin@woikoski.fi

Pohjois-Suomi, Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Kainuu

aluemyyjä, jälleenmyynti Sami Manninen +358 40 656 5949 sami.manninen@woikoski.fi

Pohjois-Suomi, Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Kainuu

Oy Woikoski Ab Jarna Piironen
aluemyyjä, jälleenmyynti Jarna Piironen +358 50 037 6072 jarna.piironen@woikoski.fi

Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Etelä-Savo, Keski-Suomi

aluemyyjä, jälleenmyynti Ville Vehviläinen +358 40 6565 508 ville.vehvilainen@woikoski.fi

Uusimaa, Etelä-Suomi ja Kymenlaakso

aluemyyjä, jälleenmyynti Veli-Pekka Virtanen +358 40 6565 929 veli-pekka.virtanen@woikoski.fi

Pirkanmaa, Satakunta, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme

liiketoimintapäällikkö, medical Antte Vuosku +358 50 550 4422 antte.vuosku@woikoski.fi
Oy Woikoski Ab Ari Pajula
tuotepäällikkö, Medical, laitteet ja tarvikkeet Ari Pajula +358 40 194 7910 ari.pajula@woikoski.fi

Uusimaa, Varsinais-Suomi, Satakunta, Pirkanmaa, Kanta-Häme, Keski-Suomi, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Etelä- ja Pohjois-Savo

tuotepäällikkö, verkostoanalyysit Maarit Ilmola +358 40 922 4261 maarit.ilmola@woikoski.fi
aluemyyntipäällikkö, Medical kotihappihoito laitteet ja tarvikkeet Marko Hyvönen +358 40 7612 449 marko.hyvonen@woikoski.fi

Pohjois-Suomi, Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Kainuu, Pohjois-Karjala, Pohjois-Savo

tuotepäällikkö KHH Tiina Onttonen +358 40 143 1518 tiina.onttonen@woikoski.fi

Uusimaa, Varsinais-Suomi, Satakunta, Kanta-Häme, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Etelä-Savo

Tuotanto
tekninen johtaja Olli Bergmann +358 40 922 4266 olli.bergmann@woikoski.fi
Operations Manager Ollimatti Kallio +358 40 0286 607 ollimatti.kallio@woikoski.fi
Tekniikka
tekninen johtaja Olli Bergmann +358 40 922 4266 olli.bergmann@woikoski.fi
Kunnossapito
Oy Woikoski Ab Jukka Mannila
huoltopäällikkö (teolliset ja medical asiakaskohteet) Jukka Mannila +358 40 6565 516 jukka.mannila@woikoski.fi
kunnossapitopäällikkö Ari Pesonen +358 45 2625 993 ari.pesonen@woikoski.fi

Teolliset – ja Medical asiakaskohteet, kuljetuskalusto, etävalvonta ja sivuvetytuotanto 

Projektit
Tuomo Rämä +358 40 656 5904 tuomo.rama@woikoski.fi
projektipäällikkö Veli-Matti Auvinen +358 40 7369 357 veli-matti.auvinen@woikoski.fi
Asiakashuollot
kunnossapitopäällikkö Ari Pesonen +358 45 2625 993 ari.pesonen@woikoski.fi

Teolliset – ja Medical asiakaskohteet, kuljetuskalusto, etävalvonta ja sivuvetytuotanto 

Oy Woikoski Ab Jukka Mannila
huoltopäällikkö (teolliset ja medical asiakaskohteet) Jukka Mannila +358 40 6565 516 jukka.mannila@woikoski.fi
Talous
Oy Woikoski Ab Kari Salovaara
talousjohtaja Kari Salovaara +358 40 515 3881 kari.salovaara@woikoski.fi
Hankinta
hankinta- ja logistiikkajohtaja Jarkko Moilanen +358 40 656 5878 jarkko.moilanen@woikoski.fi
ostaja Anne-Mari Heikkinen +358 40 922 4258 anne-mari.heikkinen@woikoski.fi
Logistiikka
hankinta- ja logistiikkajohtaja Jarkko Moilanen +358 40 656 5878 jarkko.moilanen@woikoski.fi
Laatu
laatujohtaja Marisa Palmberg +358 40 025 9294 marisa.palmberg@woikoski.fi
QP Pekka Hermonen +358 40 656 5887 pekka.hermonen@woikoski.fi
Oy Woikoski Ab Anni Riikonen
laadunvalvontapäällikkö Anni Riikonen +358 40 656 5999 anni.riikonen@woikoski.fi
Oy Woikoski Ab Harri Sandell
laatupäällikkö Harri Sandell +358 40 059 1891 harri.sandell@woikoski.fi
Oy Woikoski Ab Antti Sippola
QP Antti Sippola +358 40 552 8911 antti.sippola@woikoski.fi
Markkinointi ja viestintä
Oy Woikoski Ab Maarit Könönen
markkinointi- ja asiakkuusjohtaja Maarit Könönen +358 40 922 4270 maarit.kononen@woikoski.fi
GDPR
Oy Woikoski Ab Maarit Könönen
markkinointi- ja asiakkuusjohtaja Maarit Könönen +358 40 922 4270 maarit.kononen@woikoski.fi
HR
HR-päällikkö Laura Väänänen laura.vaananen@woikoski.fi
IT
tietohallintojohtaja Teija Hölttä +358 40 517 0097 teija.holtta@woikoski.fi
Turvallisuus
Oy Woikoski Ab Juha-Pekka Savinen
turvallisuuspäällikkö Juha-Pekka Savinen +358 40 486 6881 juha-pekka.savinen@woikoski.fi
Kiinteistöt
kiinteistöpäällikkö Pekka Silvennoinen +358 40 9224 298 pekka.silvennoinen@woikoski.fi
Sivuvetytuotanto
kunnossapitopäällikkö Ari Pesonen +358 45 2625 993 ari.pesonen@woikoski.fi

Teolliset – ja Medical asiakaskohteet, kuljetuskalusto, etävalvonta ja sivuvetytuotanto